Úvodná stranaVýživa detíVýživa detí so sondou
 

Výživa detí so sondou

Zvláštny vzťah, ktorý existuje medzi rodičom a dieťaťom od narodenia, sa z väčšej časti točí okolo témy výživy. Keď kŕmite svoje dieťa, ste to práve vy, kto sa o neho zároveň stará a hovorí s ním, čo vytvára silné a bezpodmienečné puto plné dôvery. Tento vzťah je mimoriadne dôležitý. Iba vy poznáte a rozumiete potrebám svojho dieťaťa a urobíte všetko, čo je vo vašich silách, aby sa mu dostalo len to najlepšie.

Spoločný čas strávený pri jedle je dôležitý pre posilnenie väzby medzi rodičmi a dieťaťom. Z tohto dôvodu je zistenie, že má vaše dieťa problémy s príjmom potravy (napr. problémy so žuvaním a prehĺtaním alebo refluxnú chorobu pažeráka), extrémne náročná a znepokojujúca skúsenosť. V tejto situácii je prirodzené si myslieť, že by ste pre výživu svojho dieťaťa mohli urobiť viac, a snažíte sa preto o to viac zabezpečiť, aby vaše dieťa dostalo všetko potrebné pre šťastné dospievanie.
U mnohých rodičov, ktorí zvažujú kŕmenie sondou, sa po rozhovore s ošetrujúcim lekárom alebo odborníkom na výživu ukázalo, že majú strach, aby nestratili tento jedinečný vzťah, ktorý sa medzi nimi a dieťaťom vytvoril, a majú obavy, že svojmu dieťaťu zoberú radosť z jedla.

 

Tieto pocity sú úplne normálne a pochopiteľné. Čo vyzerá v tomto okamihu skôr ako koniec, je v skutočnosti nový začiatok, kedy svojmu dieťaťu budete môcť prejaviť viac lásky a užiť si s ním viac času tak, ako tomu bolo predtým.
Ak uvažujete o výžive sondou, pravdepodobne máte veľa otázok a možno máte aj strach z niečoho neznámeho. Ako to funguje? Ako sa s tým vyrovnať? Kto mi môže pomôcť? Pravdepodobne budete prežívať mnoho rôznych emócií, od smútku a obáv až po hnev a vinu.
Výživa do sondy môže byť rozumným riešením, ktoré poskytne vášmu dieťaťu plnohodnotnú a zdravú stravu. Vďaka výžive do sondy si môžete byť istí, že vaše dieťa dostane všetky živiny, ktoré potrebuje pre rast a plno sily, ktorú potrebuje, aby sa popasovalo so svojou chorobou.

Vhodné prípravky detskej sondovej enterálnej výživy:

Dojčenie je najprirodzenejší spôsob výživy.

 
Infolinka ZADARMO

Po - pi | 8:30 - 16:00
0800 444 006

Logo Nutridrink

PORADŇA LEKÁRA O VÝŽIVE DETÍ

Otázka od: Monika M. (1. 6. 2012)

Dobrý den, mam rocnu dcerku, nechuti jej jest. Niekedy sa napapa, niekedy do nej nedam nic. Pani doktorka mam dala...viac >>

Odpoveď odborníka

Dobry den pani Monika,

v pripade Vasej dcerky by som sa urcite radsej priklonila k nutricnemu drinku...

 
 
 

NUTRITEST

 
 
 
Zmena názvu! Fortini pre deti Multri Fibre.
Nutridrink - silnejší v boji s ochorením
 
 
 
všetky videá

Video

 

Výživa v chorobe - malnutrícia

spustit video

 

Súťaž

 

Súťaženie je úplne jednoduché. Stačí správne odpovedať na naše súťažné otázky a cena môže byť vaša.

 

VAŠE PŘÍBEHY

Toto nie je reklama, toto je zazrak

Tak popisujem Vas produkt - Nutridrink - vyziva vchorobe / mlieck ochutene/, ktore pred mnoharokmi...

pokračovanie príbehu | pravidlá
 
VLOŽIŤ VLASTNÝ PRÍBEH