Úvodná stranaVýživa detíVýživa detí so sondouVýživa sondou - nový začiatok
 

Výživa sondou - nový začiatok

 

Mnohí rodičia, ktorí sa chystajú urobiť rozhodnutie o výžive sondou, sa obávajú, že kŕmenie sondou by mohlo ovplyvniť ich rodinný život. Hoci to môže znieť paradoxne: S nástupom kŕmenia sondou naopak mnoho rodičov prvýkrát od narodenia dieťaťa zažíva zase pocit určitej normálnosti. Na kŕmenie, vrátane prípravy naň, sa zrazu už neupiera všetka pozornosť a úsilie rodičov a je čas venovať sa aj iným aktivitám s vaším dieťaťom.

Kto nám môže pomôcť?

 Pracovní terapeuti a fyzioterapeuti sa špecializujú na celkový vývoj pohybových kompetencií vášho dieťaťa, od kontroly svalov v ústach po pohyb celého tela.

Výživový poradca sa špecializuje na stravu a výživu a poradí vám, aký jedálny lístok je pre vaše dieťa najlepší.
Gastroenterológ je lekár, ktorý Vás bude sprevádzať od začiatku liečby, bude s vami hovoriť o možných problémoch s príjmom potravy u vášho dieťaťa a vysvetlí vám, ako sa čo najlepšie s nimi vyrovnať.
Ošetrovateľská starostlivosť pre deti využíva zdravotné sestry alebo členov organizácií, ktoré sa zaoberajú kŕmením sondou; prídu vám a vášmu dieťaťu pomôcť k vám domov a poskytnú vám poradenstvo a podporu.
Logopéd je odborník, ktorý vyšetrí a trénuje kontrolu svalov v ústach, s osobitným zameraním na jazyk a príjem potravy.
Chirurg je lekár, ktorý zavádza výživovú sondu (pozn.: nie všetky sondy vyžadujú chirurgický zákrok).
Lekárnik je farmaceutickým odborníkom, ktorý vám vydá správne lieky a klinickú výživu, ktorá vášmu dieťaťu bola predpísaná, a tiež poradí s jej správnym použitím.

Vhodné prípravky detskej sondovej enterálnej výživy:

Na trhu existujú vysokoenergetické prípravky enterálnej výživy, vyvinuté na mieru rôzne starým deťom. O vhodnom prípravku a jeho užívaní sa poraďte s Vaším detským lekárom.

Dojčenie je najprirodzenejší spôsob výživy.

 
Infolinka ZADARMO

Po - pi | 8:30 - 16:00
0800 444 006

NUTRITEST