Úvodná stranaVýživa detíVýživa detí v chorobe
 

Výživa v chorobe

Deti prinášajú do nášho života veľkú radosť. Spoločne sa tešíme z každého dňa a spoločnej chvíle, z každého nového slova, zúbku, najmenšieho krôčika a pokroku. O to viac nás trápi, keď dieťa ochorie a my nevieme ako mu pomôcť. Dieťa stráca záujem o svoje obľúbené hračky, kamarátov a v neposlednom rade aj o jedlo. Dostatočný príjem stravy a energie z nej je zvlášť v chorobe veľmi dôležitý.

0-6 rokov - kľúčové obdobie vývoja dieťaťa

Vek 0-6 rokov je  kľúčovým obdobím pre rast a vývoj dieťaťa. Aj krátkodobé nedostatky príjmu stravy a základných živín, ako sú bielkoviny, tuky a sacharidy, môžu mať neblahý vplyv na jeho psychosomatický vývoj. V tomto období je teda obzvlášť potrebné zachovať príjem všetkých potrebných látok.

Potreby chorého dieťaťa

Ak je dieťa choré, požiadavky na príjem energie a bielkovín sa môžu až zdvojnásobiť! Lenže s chorobou ide často ruka v ruke nechutenstvo, a preto je dôležité, aby sme v malom množstve stravy dieťaťu dodali čo najviac energie a živín (bielkovín, tukov, sacharidov, vitamínov a minerálnych látok). Dieťa je potom schopné sa s ochorením rýchlejšie vyrovnať a vrátiť sa späť do normálneho života. A my sa opäť môžeme tešiť zo spoločných chvíľ.

 
Infolinka ZADARMO

Po - pi | 8:30 - 16:00
0800 444 006

NUTRITEST