Opakovaná angína a problém s jedlom

ANGÍNA čiže TONZILITÍDA je stav zápalu v oblasti krčných mandlí, teda vchodu do HLTANU. Pôvodcovia zápalu môžu byť rôzne baktérie, vírusy, alebo zriedkavejšie aj plesne.

Angína je charakterizovaná sčervenaním, opuchom, prípadne tvorbou povlakov v oblasti mandlí a podnebia To je dôvod pre častú BOLESŤ V KRKU a ŤAŽKOSTI S PREHLTANÍM, následne teda aj PROBLÉM S JEDLOM.

Príčinnú liečbu určuje lekár - napríklad antibiotiká, alebo iné indikované lieky.

Problémy s príjmom stravy pri angíne si môže riešiť každý samostatne aj bez lekárskej rady, príjmom vhodných tekutín a potravín. V akútnom stave angíny je zvýšená možnosť dehydratácie (nedostatku tekutín) a pri dlhšom trvaní angíny, aj nedostatku živín všeobecne. Toto nebezpečenstvo je vyššie u malých detí alebo u každého, kto trpí nejakým pridruženým chronickým ochorením.

Vhodné tekutiny: vlažné čaje, minerálky, ovocné šťavy.

Vhodné potraviny pri angíne: Mäkké, prípadne kašovité, eventuálne aj mixované nedráždivé potraviny, bez nadbytku korenia a dráždivých látok. Jedlo nenútime, ponúkame, prípadne aplikujeme pomaly po jednotlivých lyžičkách alebo dúškoch. Vyberáme také, ktoré má chorý rád, alebo na ktoré má chuť. Príjem potravy zlepšuje toleranciu podávaných liekov a skracuje rekonvalescenciu.

V súčasnosti existujú aj špeciálne výživové prípravky, ktoré sú určené na okamžitú spotrebu a obsahujú potrebnú energiu, bielkoviny a všetky dôležité vitamíny, minerálne látky a stopové prvky. Môžu byť jediným zdrojom výživy alebo jej doplnkom. Dostupné sú v každej lekárni. Ich výhody spočívajú okrem iného aj vo vyváženosti zloženia a možnosti skladovania.

Vhodné prípravky detskej enterálnej výživy:

Dojčenie je najprirodzenejším spôsobom výživy. Prípravky by mali byť používané pod dohľadom lekára alebo osoby kvalifikovanej v oblasti výživy, farmácie alebo starostlivosti o dieťa alebo na základe jeho odporúčania.
 

 
Infolinka ZADARMO

Po - pi | 8:30 - 16:00
0800 444 006

Logo Nutridrink

PORADŇA LEKÁRA O VÝŽIVE DETÍ

Otázka od: Monika M. (1. 6. 2012)

Dobrý den, mam rocnu dcerku, nechuti jej jest. Niekedy sa napapa, niekedy do nej nedam nic. Pani doktorka mam dala...viac >>

Odpoveď odborníka

Dobry den pani Monika,

v pripade Vasej dcerky by som sa urcite radsej priklonila k nutricnemu drinku...

 
 
 

NUTRITEST

 
 
 
Zmena názvu! Fortini pre deti Multri Fibre.
Nutridrink - silnejší v boji s ochorením
 
 
 
všetky videá

Video

 

Výživa v chorobe - malnutrícia

spustit video

 

Súťaž

 

Súťaženie je úplne jednoduché. Stačí správne odpovedať na naše súťažné otázky a cena môže byť vaša.

 

VAŠE PŘÍBEHY

Toto nie je reklama, toto je zazrak

Tak popisujem Vas produkt - Nutridrink - vyziva vchorobe / mlieck ochutene/, ktore pred mnoharokmi...

pokračovanie príbehu | pravidlá
 
VLOŽIŤ VLASTNÝ PRÍBEH