Sociálne služby a ako ich využiť

Starať sa dlhšie o ťažko chorého je veľmi náročné. Rozhodne sa preto nehanbite zvážiť využitie rôznych druhov sociálnych služieb, či už tých domácich alebo mimo domova. Skúste sa poobzerať po ponuke opatrovateľskej služby, agentúry domácej starostlivosti či domáceho hospicu. Informujte sa vo svojom okolí o skúsenostiach s týmito službami, nájdite si kontakt na sociálneho pracovníka, ktorý sa tejto oblasti venuje, a dohovorte sa s ním, ako by ste mohli tieto služby využiť. Všetky informácie by vám mal poskytnúť váš praktický lekár.

Vysvetlite všetko aj chorému. Mohol by totiž brať novú situáciu ako zradu a dôkaz toho, že sa o neho odmietate starať. Keď mu všetko zrozumiteľne objasníte, určite pochopí, že aj vy si potrebujete odpočinúť, aby ste sa mu mohli lepšie venovať.

  Samozrejme, môže sa stať, že starostlivosť doma zo zdravotných či osobných dôvodov nezvládnete. V tomto prípade je opäť dôležité chorému všetko vysvetliť. Skúste sa tiež poradiť s odborníkom, aké zariadenie by bolo pre chorého najvhodnejšie.

 
Infolinka ZADARMO

Po - pi | 8:30 - 16:00
0800 444 006

NUTRITEST